Blog Staroluterański i Wysokokościelny


Ks. Carlos Nagel nowym zwierzchnikiem Kościoła w Argentynie
14 kwietnia, 2011, 4:31 pm
Filed under: Kościoły luterańskie na świecie

W czasie konwencji Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła w Argentynie, który odbył się 26-27.03.2011 w Santa Elena wybrano nowego prezydenta (zwierzchnika) tegoż Kościoła. Został nim ks. Carlos Nagel będący dotychczas wice-prezydentem Kościoła. Instalacji ks. Nagela na urząd prezydenta Kościoła dokonał poprzedni prezydent ks. Edgardo Eleaser.

Kościół Ewangelicko-Luterański liczy 30 000 wiernych i 70 zborów. Jest więc największym hiszpańskojęzycznym Kościołem Luterańskim na świecie. Został założony w roku 1905 i zaangażował się w misję w Ameryce Południowej i w Hiszpanii. Kościół należy do Międzynarodowej Rady Luterańskiej (ILC) podobnie jak Luterański Kościół Synodu Missouri (USA), lub Samodzielny Ewangelicko-Luterański Kościół (Niemcy).


1 komentarz so far
Dodaj komentarz

Ach – i znow te tytuly prezydentow, przewodniczacych, soltysow. Dlaczego stanowiska koscielne, zastepuje sie swieckimi odpowiednikami`? Co jak co ale Lutheranie stojacy w 100% na Biblii powinni pamietac, o stanowisku BISKUPA!. I coz sie dziwic jak inowiercy nas atakuja ze sami nie przestrzegamy Biblii, i maja racje.

Komentarz - autor: VIKING
Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s<span>%d</span> blogerów lubi to: