Blog Staroluterański i Wysokokościelny


Arcybiskup Janis Vanags (Łotwa) o Kościele Apostolskim (ang.)
31 stycznia, 2011, 2:46 pm
Filed under: Kościół i ustrój

4 Komentarze so far
Dodaj komentarz

Arcybiskup Janis- Doskonaly przyklad. Doskonalego Arcybiskupa I Luteranina. To on zrobil porzadek w Kosciele Lotwy ktory juz biegl w kierunku liberalnym. BRAVO ARCYBISKUPIE TAK TRZYMAC.

Komentarz - autor: VIKING

To prawda. A nasze władze zrobiły świństwo arcybiskupowi, zapraszając na konsekrację oprócz niego także „biskupicę” z Wielkiej Brytanii, rodaczkę ks. abp. To jest dowód na całkowity brak wyrazistości. Skoro z jednej strony zapraszamy ostoję normalności europejskiego luteranizmu abpa Vanagsa, a z drugiej żywy przykład liberalizmu z Wlk Brytanii… . Brakuje nam widać charyzmatycznych przywódców. Mamy Kościół Dzięgielowski i Kościół z Luteranie.Phorum.pl, a także tych którzy w tym podziale się nie odnajdują. Można powiedzieć, że KEA to takie małżeństwo w kryzysie. Oby Duch Święty nas z tego kryzysu wyprowadził

Komentarz - autor: augsburski

Jakubie- Juz czas zaprosic do Polski Missionsprovinsen, Rozmowy w toku, na zasadzie prywatnej. My Staroluteranie chcemy wyrazistego i twardego kosciola, a nie marionetki bez zasad.

Komentarz - autor: VIKING

Póki co to musimy bronić naszego Kościoła przed szkodliwymi wpływami. Łatwo jest zrobić rozłam. Łatwo jest zostawić KEA na pastwę liberałów. Ale my staroluteranie musimy bronić największego skarbu jakim jest Ewangelia. Bronić KEA przed tymi, którzy z Ewangelii chcą zrobić miłą bajeczkę, która zamiast usprawiedliwiać grzesznika, chce mu wmawiać, że wszystko jest w porządku. Każdy chrześcijanin musi się uświęcać w Duchu Świętym, liberalizm zaś zamiast uświęcania proponuje trwanie w grzechu.
Lud Boży nie raz musiał stawić czoło fałszywym prorokom. Taki już nas los. Ale najważniejsze byśmy nie zapomnieli, że jesteśmy w świecie, ale nie ze świata

Komentarz - autor: augsburski
Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s%d blogerów lubi to: